STARTO NASEWANGELIZACJAFORMACJAWYDARZENIAMULTIMEDIAGALERIASPOTKASZ NASKONTAKT
 
 Search

W TYM TYGODNIU

> OKRES WAKACYJNY
W okresie wakacyjnym wspólnota nie wspiera op...
GALLERY PREVIEW
                                     
 RESTRICTED AREA
 Username
 Password
Recover Password
START
Najbliższe wydarzenia
NEWSLETTER
 E-mail
 
You are in :  START  Share

WSPÓLNOTA W KTÓREJ NIC NIE DZIELIGloriosa Trinita to katolicki ruch ewangelizacyjny, mający na celu ożywienie wiary w każdym sercu człowieka. Inspirowany i wspierany przez Trójcę Świętą projekt ewangelizacji, która prowadzi do jedności serc, na wzór pierwszych wspólnot chrześcijańskich.


DZIEŃ UWIELBIENIA JEZUSA NA STADIONIE NARODOWYM

Blisko 60 tys. osób zapisało się na dzień uwielbienia Jezusa na Stadionie Narodowym, planowany na 6 lipca, który ma poprowadzić charyzmatyczny ksiądz z Ugandy ks. John Bashobora. Spotkanie na Stadionie to prawdziwy maraton modlitewny, który będzie trwać z przerwami od 9 rano do 22 wieczorem.

Maraton modlitwy...
 

Czytaj więcej na DEON.PL


ZDJĘCIA Z PIKNIKU W GOCŁACH 2013.06.23


GOCŁY PIKNIK 201306

Dla chrześcijanina Jezus jest 'wszystkim'

Dla chrześcijanina Jezus jest "wszystkim" i stąd wypływa jego wielkoduszność - powiedział papież 17 czerwca podczas Mszy św. W kaplicy Domu Świętej Marty Eucharystię koncelebrowali z papieżem arcybiskup Manili, kard. Luis Antonio Tagle oraz kard. Attilio Nicora, prezes Urzędu Informacji Finansowej. Obecni byli jego pracownicy a także grupa pracowników Muzeów Watykańskich.

Ojciec Święty skoncentrował się w swej homilii na słowach dzisiejszej Ewangelii (Mt 5,38-42): "Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!". Zauważył, że słowa te są często wykorzystywane, by kpić z chrześcijan, gdyż normalna logika życiowa nakłaniałaby raczej do walki, obrony swego stanowiska, a jeśli uderzą nas w policzek, to powinniśmy oddać w dwójnasób. Dodał, że kiedy rozmawia z rodzicami, podkreśla, aby jeśli muszą udzielić dzieciom reprymendy, to nigdy nie uderzali ich w twarz - bo w grę wchodzi godność osoby. Tymczasem Pan Jezus, po słowach mówiących o nadstawieniu drugiego policzka mówi też o oddaniu płaszcza, ogołoceniu się ze wszystkiego.

WIDEO
 


Papież: Św. Piotr nie miał konta w banku

"Wszystko jest łaską. Wszystko. A jakie są tego znaki, jeśli apostoł żyje ową darmowością? Jest ich wiele, ale podkreślę tylko dwa: po pierwsze, ubóstwo. Głoszenie Ewangelii musi iść drogą ubóstwa, świadectwa tego ubóstwa: nie mam majątku, moim bogactwem jest tylko dar, który otrzymałem, Bóg. Ta bezinteresowność jest naszym bogactwem! I to ubóstwo ratuje nas od stawania się organizatorami, przedsiębiorcami... To prawda trzeba rozwijać dzieła Kościoła, a niektóre są dość złożone, ale z sercem ubogim, a nie sercem inwestycji lub przedsiębiorcy, nieprawdaż?" - stwierdził Ojciec Święty.

WIDEO


DRUGIE SPOTKANIE FORMACYJNE LIDERÓW ...

8 czerwca 2013r. w Łomży odbyło się drugie spotkanie formacyjne liderów Ruchu Gloriosa Trinita. Gościem specjalnym był ksiądz Jan Krupka, który podzielił się wiedzą na temat Biblii i metod jej studiowania. Zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.

II SPOTKANIE FORMACYJNE

Benedykt XVI i Franciszek zapraszają

Benedykt XVI zaplanował w kalendarzu Roku Wiary godzinę adoracji. Na całym świecie o tej samej porze! Papież Franciszek potwierdza i zaprasza: 2 czerwca o godz. 17.00 rzymskiego czasu zjednoczmy się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Taka adoracja odbędzie się po raz pierwszy w dziejach Kościoła. 2 czerwca o godz. 17.00 czasu rzymskiego we wszystkich katedrach na świecie (i w wielu innych kościołach) rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa godzinę.

Podczas adoracji Ojciec Święty papież Franciszek prosi o modlitwę w dwóch intencjach:
1. Za Kościół na całym świecie.
2. Za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia, nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej; za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy.


PIKNIK Z OKAZJI ŚWIĘTA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

26 maja 2013r. zgodnie z tradycją, w święto Trójcy Świętej Ruch Gloriosa Trinita przygotował piknik przy Miłosierdziu w Łomży. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
2013.05.26 Piknik

ZAKOŃCZENIE SEMINARIUM W WYSZKOWIE 2013.05.25

25 maja 2013r. zakończyło się Seminarium Nowego Życia w Trójcy Świętej w Wyszkowie. W Seminarium wzięło udział 80 osób. Dziękujemy Panu Bogu za wspólnie spędzony czas, Jego dary, wzruszenie i przemianę serc. Zdjęcia w galerii.

Seminarium Wyszków

ŚWIĘTO TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 2013.05.26

W dniu dzisiejszym Kościół zachęca nas do modlitewnej refleksji nad tajemnicę Trójjedynego Boga. Wiara w jednego Boga w trzech Osobach odsłania przed nami Boga takiego, jakim jest On sam w sobie. Jeden w swojej naturze, ale w trzech osobach.

Bóg chce nam powiedzieć, że jest wspólnotą. Księga Rodzaju mówi, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, ale powiedział również: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam" (Rdz 1,26). Człowiek nie został stworzony sam. Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i jako kobietę.


18 maja 2013 - SPOTKANIE WSPÓLNOT z papieżem FRANCISZKIEM

Gloriosa Trinita uczestniczyła w spotkaniu ruchów z Ojcem Świętym w wigilię Zesłania Ducha Świętego. W wydarzeniu uczestniczyło 50 osób ze wspólnoty z Polski, z Neapolu i San Benedetto, jak również dużej grupa z Mediolanu z Księdzem Andrzejem  Święcińskim.

Program obejmował wizytę na grobie Świętego Piotra, aby odnowić wiarę w Roku Wiary. Następnie, od godziny 16:00, modlitwa przeplatana świadectwami, aż do spotkania z papieżem Franciszkiem o godzinie 19:00.
Ruch Gloriosa Trinita animował Adorację Eucharystyczną o 21:15 w kościele Św. Anny w Watykanie.

Niedziela, 19 maja w święto Zesłania Ducha Świętego, członkowie wspólnoty uczestniczyli we Mszy Świętej z Papieżem na Piazza San Francesco Peter.

2013.05.18 Rzym

EWANGELIZACJA BIAŁEGOSTOKU - 1 CZERWCA 2013

Tydzień Ewangelizacyjny w Białymstoku to odpowiedź, jaką pragną udzielić ruchy, wspólnoty i stowarzyszenia zrzeszone w Radzie Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej na wezwanie pasterzy Kościoła do Nowej Ewangelizacji. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

http://www.jestemtu.info

KONGREGACJA RUCHU GLORIOSA TRINITA NA BIAŁORUSI

Otwórz swe serce. Wiara nie tylko dla "wybranych"

to temat pierwszej Międzynarodowej Kongregacji Katolickiego Ruchu Ewangelizacyjnego Gloriosa Trinita na Białorusi, która odbyła się 20 kwietnia 2013 w Lidzie. W wydarzeniu brało udział około 700 osób, również członkowie wspólnot z Włoch i Polski. To historyczna chwila za którą dziękujemy Panu Bogu! Zamieszczamy pierwsze zdjęcia z kongragacji. Pełna relacja już wkrótce.

2013.04.20 Lida

ZATWIERDZENIE RUCHU GLORIOSA TRINITA NA BIAŁORUSI

20 kwietnia 2013 w Lidzie odbyła się kongregacja na której Biskup Grodna Aleksander KASZKIEWICZ oficjalnie odczytał i przekazał dekret nr 31/B/2013 z dnia 11.04.2013, zatwierdzający ruch Gloriosa Trinita na Białorusi.

ZATWIERDZENIE RUCHU

SEMINARIUM NOWEGO ŻYCIA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ
W dniach 11 kwietnia (Łomża, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, czwartek godz. 19.00) i 12 kwietnia (Wyszków, Kościół Św. Wojciecha, piątek, godz.19.00 oraz Goniądz, Parafia P.W. Św. Agnieszki, piątek po Mszy Św. o godz. 18.00) rozpoczyna się Seminarium Nowego Życia w Trójcy Świętej - siedem rekolekcyjnych spotkań z uzdrawiającą mocą Słowa Bożego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


I Spotkanie formacyjne Liderów GT

13 kwietnia 2013 r w Łomży w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie formacyjne wszystkich Liderów Gloriosa Trinita. Uczestniczyli w nim Liderzy z Łomży, Wyszkowa, Białegostoku, Kolna, Kozik, Piątnicy i Kupisk. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą św., którą poprowadził ksiądz Jacek Czaplicki - sekretarz ruchu GT w Polsce. Konferencję formacyjną wygłosił założyciel Ruchu ksiądz Andrzej Święciński. Spoktanie ubogaciły liczne świadectwa oraz rozmowy przy wspólnym stole.
 

I Spotkanie formacyjne.

Wizytacja Kanoniczna ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego w Parafii SMB - spotkanie z naszą wspólnotą

W uroczystość Miłosierdzia Bożego ksiądz Biskup Janusz Stepnowski dokonał wizytacji kanonicznej parafii Miłosierdzia Bożego. Skierował do wszystkich ruchów swoje słowo. Podczas Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczył ksiądz Grzegorz Stankowski, ksiądz Biskup udzielił sakramentu Chrztu św. Następnie udzielił uroczystego błogosławieństwa dla Ruchu Gloriosa Trinita na dalszą drogę ewangelizacyjną.

Komunikat dotyczący 2. Dnia Pastoralnego Diecezji Łomżyńskiej

W trwającym właśnie Roku Wiary Kościół powszechny pochyla się nad kwestią Nowej Ewangelizacji. Stała się ona przedmiotem obrad Synodu Biskupów, który odbył się w Watykanie w październiku ubiegłego roku. Współczesna sekularyzacja i osłabienie wiary wśród członków tradycyjnych wspólnot kościelnych, domaga się także od duchownych i wiernych świeckich Diecezji Łomżyńskiej szczególnej troski i refleksji.
Dlatego też, w imieniu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, zapraszam do udziału w 2. Dniu Pastoralnym, który odbędzie się w Łomży, w sobotę 6 kwietnia br. Gościem specjalnym wydarzenia, organizowanym przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Diecezjalną Radę Duszpasterską, będzie ks. bp prof. dr hab. Grzegorz Ryś z Krakowa, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Więcej informacji...


PIERWSZA Z COMIESIĘCZNYCH MODLITW O UZDROWIENIE RUCHU GLORIOSA TRINITA W WYSZKOWIE

W każdy pierwszy piątek miesiąca warto zdążyć na godzinę 18:00 do parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie na Mszę Świętą, Adorację Przenajświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie prowadzone przez Ruch Gloriosa Trinita.

Czytaj więcej...

Habemus Papam Cardinalem Bergoglio

"Bracia i siostry, dobry wieczór. Wiecie, że konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie poszli znaleźć go prawie na końcu świata. Dziękuję wam za powitanie, wspólnocie diecezjalnej Rzymu, której jestem biskupem. Przede wszystkim chciałbym pomodlić się za naszego biskupa emerytowanego Benedykta XVI. Módlmy się razem za niego, by Pan mu błogosławił i Madonna go strzegła" - brzmiały pierwsze słowa nowego Ojca Świętego.

Papież odmówił z wiernymi modlitwę "Ojcze nasz", "Zdrowaś Mario" i "Chwała Ojcu", po czym powiedział:

"A teraz zacznijmy ten wspólny szlak biskupa i ludu, ten szlak Kościoła Rzymu, pierwszego w miłości wśród wszystkich Kościołów. Szlak braterstwa, miłości i wzajemnego zaufania. Módlmy się zawsze za siebie, jedni za drugich. Módlmy się za cały świat, by było wielkie braterstwo. Życzę wam, by ten szlak Kościoła, który dziś zaczynamy, na którym będzie mi pomagał kardynał wikariusz tu obecny, był owocny dla ewangelizacji tego pięknego miasta.
A teraz chciałbym udzielić wam błogosławieństwa. Ale najpierw proszę was o przysługę: zanim biskup pobłogosławi lud, proszę was, byście pomodlili się do Pana o błogosławieństwo dla mnie. Modlitwa ludu proszącego o błogosławieństwo dla swego biskupa. Odmówmy w ciszy tę waszą modlitwę za mnie".

Po chwili cichej modlitwy papież Franciszek dodał:

"Teraz udzielę błogosławieństwa wam i całemu światu, wszystkim mężczyznom i kobietom dobrej woli".

Po błogosławieństwie Ojciec Święty dodał jeszcze:

"Bracia i siostry, zostawiam was. Bardzo dziękuję za to, jak mnie przyjęliście. Módlcie się za mnie! Szybko się zobaczymy. Jutro chcę udać się, aby się pomodlić do Madonny, by strzegła całego Rzymu. Dobranoc i dobrego odpoczynku".


KULIG W PARAFII CZERWIN

Ruch Gloriosa Trinita wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła  24 lutego 2013r. wzięły udział w kuligu, który odbył się w miejscowości Suchcice.
Białe szaleństwo dostarczyło radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Po kuligu można było posilić się kiełbaską z ogniska i wypić gorącą herbatę. Nasze niedzielne świętowanie zakończyliśmy modlitwą w kaplicy p. w. Królowej Pokoju. Było to możliwe dzięki uprzejmości o. Eugeniusza, który udostępnił nam ośrodek „Ognisko Bożego Pokoju”. Miejsce to zachwyciło swoim urokiem uczestników kuligu. Została podjęta współpraca ruchu Gloriosa Trinita z o. Eugeniuszem, wskutek której właśnie tam, w każdy pierwszy czwartek miesiąca będą odbywały się adoracje Najświętszego Sakramentu prowadzone przez naszą wspólnotę. Bogu niech będą dzięki!

KULIG CZERWIN